ОСНОВАНИЙ НА СУДОВОМУ РІШЕННІ ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ
Варто зауважити пенсіонерам-військовослужбовцям, що їхнє пенсійне забезпечення регулюється спеціальним законом – Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262-XII (далі – Закон).
Цей Закон встановлює умови, норми та порядок пенсійного забезпечення громадян України, які служили у війську.
Держава зобов’язана забезпечити гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення пенсій, не нижчих за прожитковий мінімум, передбачений законом, проводити перерахунок призначених пенсій у зв’язку зі збільшенням рівня грошового забезпечення, надавати визначені законодавством державні соціальні гарантії та вживати заходів на державному рівні для їх соціального захисту.
Проте, під час чергового масового (загальноукраїнського) перерахунку пенсій для цих категорій пенсіонерів у 2018 році, Держава в особі Кабінету Міністрів України допустила кілька помилок у розрахунку та подальшому перерахунку пенсій.
Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 704
яка набрала чинності 1 березня 2018 року. Цією постановою були затверджені тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення та розміри надбавки за вислугу років.
30 серпня 2017 рокуКабінет Міністрів України прийняв постанову № 103
пунктами 1 і 2 якої було встановлено перерахувати з 1 січня 2018 року пенсії, призначені згідно із Законом № 2262-XII до 1 березня 2018 року, з урахуванням розміру:
- посадового окладу;
- окладу за військовим (спеціальним) званням;
- відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови № 704.
набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 826/3858/18
яким було визнано протиправними та нечинними пункти 1 і 2 постанови № 103, а також зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.
5 березня 2019 рокуТаким чином, фактично з 5 березня 2019 року – дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18 – виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-XII, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років та додаткових видів грошового забезпечення, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою № 704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-XII та статті 9 Закону № 2011-XII.
Порядок здійснення перерахунку пенсії таким категоріям осіб
На жаль, автоматизованого механізму для перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення не існує. Тому необхідно виконати певні активні дії:
-
Звернення до уповноваженого органу.
Спочатку слід звернутись до організації, з якої був звільнений пенсіонер. Це можуть бути: територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК СП, колишні військкомати), Служба безпеки України (СБУ), Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС), Державна прикордонна служба України (ДПСУ) та інші органи. Потрібно подати офіційну заяву про виготовлення та направлення до органів Пенсійного фонду України (ПФУ) оновленої довідки про розмір грошового забезпечення.
-
Звернення до ПФУ.
Після отримання оновленої довідки слід звернутись до територіального органу ПФУ з метою здійснення перерахунку пенсії на підставі цієї довідки. Однак, варто зазначити, що ПФУ добровільно не буде здійснювати такий перерахунок, посилаючись на скасовані постанови Кабінету Міністрів України.
-
Оскарження відмови до суду.
Останнім кроком буде оскарження відмови ПФУ у суді. Для цього потрібно подати позов з вимогою зобов’язати ПФУ здійснити перерахунок пенсії на підставі оновленої довідки. До позову слід додати повний пакет документів.
Які саме категорії пенсіонерів військовослужбовців мають право на майже подвійне збільшення пенсії на підставі рішення суду?
Абсолютно всі пенсіонери військовослужбовці, яким призначена пенсія відповідно до Закону України № 2262 та які вийшли на пенсію до 2018 року, мають право на майже подвійне збільшення пенсії на підставі рішення суду.
Зокрема, це стосується пенсіонерів – військовослужбовців таких підрозділів:
- Збройні Сили України
- Апарат Міністерства внутрішніх справ України
- Внутрішні війська МВС (Національна гвардія України)
- Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС)
- Державна прикордонна служба України (ДПСУ)
- Служба безпеки України (СБУ)
- Служба зовнішньої розвідки
- Головне управління розвідки
- Інші відповідні органи
Підсумовуючи, багато пенсіонерів намагаються самостійно вирішувати питання перерахунку пенсій, вважаючи процес зрозумілим і нескладним, або звертаються до некваліфікованих юристів без досвіду в даному питанні. Це часто призводить до помилок і втрати можливості збільшити пенсію. Тому, щоб уникнути помилок, радимо звертатись за юридичною консультацією та подальшим повним судовим супроводом до нашої юридичної компанії. Наші юристи спеціалізуються на військових пенсіях та мають великий досвід роботи в цьому напрямку.
Залишились питання?
Телефонуйте нам зараз та отримайте відповіді на всі ващі запитання!
+38 050 698-15-21+38 063 803-90-83